Rūkytas sūris. Patarimai kaip išsirūkyti sūrį.

Rūkyti galima visus, nebūtinai iš karvės ar ožkos varškės pagamintus tradicinius sūrius. Galite parduotuvėje nusipirkti bet kokios rūšies (gaudos, čederio, mocarelos, brie ir kt.) sūrį – svarbiausiai, kad jo konsistencija būtų pakankamai tvirta kad nekristų pro groteles žemyn.

Vėduoklė žarijoms
Vėduoklė žarijoms įpūsti šašlykinei, BBQ

Prieš rūkymą, palaikykite sūrį keletą valandų kambario temperatūroje. Nerūkykite sūrio karštą dieną. Jeigu sūrį rūkysite vasarą, rūkyti reikėtų vėsesniu paros metu – ryte arba vakare.

Sūris rūkomas šaltai (šalto rūkymo būdu) iki 30 C temperatūroje, kadangi aukštesnėje temperatūroje jis gali pradėti drėkti ar net lydytis.

Jeigu norite, kad sūris turėtų švelnų aromatą – naudokite vyšnios, obels pjuvenas ar skiedras, norėdami intensyvesnio, stipresnio skonio ir aromato – naudokite ąžuolo pjuvenas, skiedras. Galite pridėti ir natūralių džiovintų arbatžolių – tik jūs pats galite susikurti sau idealiausiai tinkantį skonį.

Sūrio rūkymo trukmė – individualus pasirinkimas. 30 minučių rūkytas sūris turės švelnų dūmų aromatą, keletą valandų rūkyto sūrio aromatas ir skonis bus intensyvesnis. Eksperimentuokite.

Giros, alaus ar kitų gėrimų butelių atidarytuvas rankų darbo. Kaimiško (Rustic) stiliaus.
Giros, alaus ar kitų gėrimų butelių atidarytuvas rankų darbo. Kaimiško (Rustic) stiliaus.

Rūkytą sūrį laikykite įsukę į popierių. Plastiko maišeliai sūriui laikyti nėra tinkami, kadangi jie neleidžia sūriui kvėpuoti.

Ką tik iš rūkyklos išimtas sūris gali turėti ne itin malonų skonį. Leiskite jam subręsti laikydami vėsioje vietoje ar šaldytuve gal net keletą dienų – tai priklausys nuo sūrio rūšies, rūkymo trukmės, medžio pjuvenų ar skiedrų, kuriomis rūkėte sūrį.

Pirkinių krepšelis

0

Krepšelyje prekių nėra.